Болить зуб уночі: причини болю і що робити?
Зміст
- Чому зубний біль посилюється вночі?
- Що робити, якщо у вас болить зуб, коли ви прокидаєтеся вранці?
- Що ви можете зробити, щоб позбутися зубного болю?
Нічний зубний біль характеризується болем або болючістю в зубі або в тканинах навколо нього. Інтенсивність зубного болю може бути від легкого до помірного, що ускладнює приймання їжі, пиття або сон.
Зубний біль – це поширена стоматологічна проблема, яка може виникнути у будь-якої людини протягом життя. Якщо ви відчуваєте раптовий сильний зубний біль уночі, то вам необхідно знати його причини та способи лікування.
Чому зубний біль посилюється вночі?
Ось кілька причин нічного зубного болю:
1. Посилення кровообігу
Коли ви лягаєте на плоску подушку або плоску поверхню, до голови приливає більше крові, що може чинити тиск на зуби і навколишні тканини, посилюючи зубний біль. Такий біль може слабшати або зникати під час перебування у вертикальному положенні.
2. Скреготіння зубами
Скреготіння зубами навантажує ясна, щелепи і зуби, тому люди, які скриплять зубами вночі, можуть відчувати біль. Крім того, скреготіння зубами може призвести до ерозії емалі, головного болю, перелому зубів і порушення функції СНЩС (скронево-нижньощелепного суглоба). Найпростіші “ліки” від скреготіння зубами – це виготовлена на замовлення нічна зубна шина або каппа. Хоча це, як правило, не зупиняє скреготіння зубами, але зменшить ушкодження зубів і ясен та зробить ваш більш комфортним.
3. Нічні прийоми їжі
Якщо ви з’їли солодку їжу або вжили солодкі напої на ніч, обов’язково почистіть зуби перед сном. Інакше бактерії (наліт) у роті розмножуватимуться на залишках їжі, посилюючи зубний біль. Їжа і пиття створюють кисле середовище, яке бактерії люблять і яке їм необхідне для завдання шкоди!
Що робити, якщо у вас болить зуб, коли ви прокидаєтеся вранці?
Основні причини ранкового зубного болю:
1. Інфекція приносових пазух
Хронічна інфекція приносових пазух може призвести до скупчення рідини (ексудату) в синусах, викликаючи біль через збільшення тиску в порожнині пазухи верхніх задніх корінних зубів. Як правило, якщо біль несиметричний і відчувається тільки на одному боці обличчя, малоймовірно, що це проблема з носовими пазухами.
2. Карієс (карієс)
Невилікувані каріозні порожнини можуть пошкодити пульпу зуба (порожнину зуба, де розташовані нерви і кровоносні судини), спричиняючи сильний і гострий біль. Невеликі каріозні порожнини не болять, саме тому карієс може стати дуже глибоким, перш ніж з’являться будь-які симптоми, що потребують стоматологічного лікування.
3. Ретинований зуб
Частково або повністю ретиновані зуби можуть спричиняти зубний біль і набрякання ясен. Найчастіше це відбувається навколо 3-х молярів або “зубів мудрості”. Насправді, це настільки поширене, що є спеціальна назва – перикороніт.
4. Розлад скронево-нижньощелепного суглоба
Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба (суглоба, що з’єднує нижню щелепну кістку з черепом по обидва боки обличчя) може спричиняти зубний біль.
5. Абсцес зуба
Абсцес зуба (скупчення гною), що виникає в корені зуба або в яснах, може спричиняти пульсуючий або сильний зубний біль. Як правило, потрібна термінова стоматологічна допомога
6. Захворювання ясен
Гінгівіт і пародонтит можуть спричиняти зубний біль у разі скупчення нальоту в ясенній кишені. Зазвичай до цього часу вже ставлять діагноз пародонтит середнього або тяжкого ступеня. Захворювання ясен ніколи не болить на початкових стадіях. Принаймні два профілактичні огляди на рік необхідні для запобігання великих пошкоджень ясен і лікування проблем на ранніх стадіях.
Що ви можете зробити, щоб позбутися зубного болю?
Немає нічого гіршого, ніж постійний або гострий зубний біль ночами.
Можна позбутися нічного зубного болю і насолоджуватися спокійним сном за допомогою цих наступних і простих рекомендацій
- Зміна положення під час сну: сон із піднятою головою на високій подушці може запобігти тиску, що виникає внаслідок припливу крові до рота, тим самим зменшуючи інтенсивність болю.
- Олія гвоздики: Гвоздична олія має болезаспокійливі та протизапальні властивості. Змочіть ватний тампон у гвоздиковій олії і прикладіть до ураженої ділянки, поки біль не вщухне. Також можна жувати гвоздику протягом 20-30 хвилин, поки біль не вщухне.
- Полоскання солоною водою: якщо ви відчуваєте зубний біль через інфіковані або опухлі ясна, полоскання рота теплим розчином солоної води може бути дуже заспокійливим; повторюйте це часто, близько 5-6 разів на день (чайна ложка солі на склянку води). Це допоможе очистити місця запалення, тим самим зменшивши біль.
- Холодний компрес: прикладіть пакет із льодом або холодний компрес до ураженої сторони обличчя або щелепи на 10-15 хвилин, а потім знову на 10-15 хвилин; повторіть, оскільки це може допомогти полегшити біль.
- Дотримуйтеся правил гігієни порожнини рота: обов’язково чистіть зуби щіткою (із фторвмісною зубною пастою) та користуйтеся зубною ниткою щонайменше двічі на день, особливо перед сном, адже разом вони можуть допомогти видалити застряглі частки їжі, що можуть спричиняти біль.
Ці домашні засоби можуть забезпечити тільки тимчасове полегшення, і вам необхідно пройти обстеження у досвідченого стоматолога. Повідомте стоматолога про свої симптоми, щоб вам не довелося довго чекати, поки вас дивляться, і вас запишуть на екстрений візит для оцінки стану та надання допомоги.
Якщо ви шукаєте досвідченого стоматолога для лікування зубного болю, запишіться на прийом нами сьогодні в стоматологію Стоматологія на Русанівці!