Skip to content

м. Київ, Русанівський бульвар, 9

  м. Київ, Русанівський бульвар, 9

   Гингивит

   Як не пропустити гінгівіт: симптоми запалення

   Коли розвивається гінгівіт, симптоми спочатку можуть бути непомітними, тому пацієнт часто не підозрює про наявність захворювання. Разом з тим важливо вчасно почати лікування патології, оскільки в запущеній стадії вона може перейти в пародонтит. При приєднанні інфекції можуть розвинутися і інші ускладнення. Як же не пропустити гінгівіт? Симптоми цього захворювання повинні бути відомі всім людям.

   Гінгівіт зустрічається як у дорослих, так і у дітей. Ознаки патології хоч і можуть мати відмінності, але загальні характеристики схожі. Якщо розвивається запалення ясен, симптоми можуть відрізнятися в залежності від стадії занедбаності патології, індивідуальних особливостей організму людини та інших факторів.

   Симптоми гінгівіту у дорослих

   У більшості випадків симптоми гінгівіту у дорослих залежать від виду захворювання:

   • при катаральній формі виникає кровоточивість ясен, хворобливість, набряклість;
   • при гіпертрофічному гінгівіті, від якого часто страждають підлітки, спостерігається гіперплазія (розростання тканин ясен), збільшення ясенних сосочків, часто присутній біль, підвищена чутливість;
   • при виразково-некротичній формі захворювання з'являються сильні больові відчуття, некроз тканин може викликати підвищення температури тіла і головні болі;
   • при атрофічному гінгівіті пацієнт відчуває себе погано, так як це найважча форма хвороби.


   Симптоми гінгівіту у дорослих можуть виявлятися сильніше або менш виражено в залежності від особливостей організму, загального стану здоров'я та інших факторів.

   Початкові симптоми гінгівіту

   Коли виявляються початкові симптоми гінгівіту, більшість пацієнтів не звертає на них уваги. Починати бити тривогу варто в разі кровоточивості ясен. Кровоточать ясна найчастіше при чищенні зубів, хоча на запальний процес вказують і сліди крові, які залишаються при відкушуванні твердої їжі (яблук, груш, моркви, сухариків та ін.).

   Можуть вказувати на гінгівіт ознаки наступного характеру:

   • почервоніння краю ясен;
   • підвищена чутливість м'яких тканин, гостре реагування на зміну температури їжі;
   • збільшення ясенних сосочків.


   Хворобливість на ранніх стадіях зазвичай відсутня, а ось від сверблячки мучаться багато пацієнтів. Вона посилюється в міру прогресування патології.

   Хронічний і гострий гінгівіт: симптоми

   У стоматології зустрічається хронічний і гострий гінгівіт. Симптоми патології безпосередньо залежать від характеру протікання запального процесу.

   Пацієнти зазвичай скаржаться на такі симптоми гінгівіту в гострій стадії:

   • біль, особливо при вживанні твердої їжі;
   • печіння;
   • свербіж і дискомфорт;
   • кровоточивість.


   При огляді лікар виявляє зміну краю ясен. Також змінюється рельєф м'яких тканин, сосочки набувають куполоподібну форму. У більшості випадків помітна і гіперемія (почервоніння) ясен. Оскільки гострий гінгівіт часто спровокований зубним каменем, на зубах близько вогнищ запалення є тверді відкладення або м'який наліт.

   Симптоми гінгівіту в хронічній формі зазвичай мають змащену клінічну картину, тому хворий навіть не звертає на них уваги. Хоча запальні процеси при цьому продовжують розвиватися і можуть порушуватися інші тканини.

   При найменших проявах гінгівіту необхідно відразу звернутися за допомогою до лікаря, щоб не допустити його прогресування і розвитку ускладнень.

   Симптоми гінгівіту у дітей

   Якщо розвивається гінгівіт у дітей, симптоми захворювання, зазвичай такі:

   • набряк ясен;
   • почервоніння м'яких тканин;
   • хворобливість, яка посилюється при натисканні на ясна або при вживанні їжі.


   Якщо вчасно не почати лікування, основні симптоми гінгівіту у дітей можуть доповнитись підвищеною температурою тіла і загальною слабкістю. Найбільш часто це спостерігається при зниженому імунітеті.

   Якщо відразу не помітити симптоми гінгівіту у дітей, до патології може приєднатися вторинна інфекція. Особливо часто це трапляється з малюками, які не дотримуються правил гігієни, і дітьми, що тягнуть всі предмети в рот. В такому випадку біль посилюється, з'являється свербіж і печіння, а дитина стає дуже примхливою та неслухняною.

   • Поява навіть найменших симптомів гінгівіту — привід негайно записатися на консультацію до стоматолога!

   Scroll To Top