Skip to content

Стоматология на русановке

м. Київ, Русанівський бульвар, 9

  krivoy

  .

  Здоров'я ротової порожнини залежить не тільки від наявності або відсутності карієсу, але і від положення зубів і правильного їх контакту.

   

  Часто застосування пустушок, шкідливі звички і наявність хронічних хвороб носа і горла створюють передумови для погіршення росту зубів і їх деформації.

   

  Якщо у дитини зуб росте криво, обов'язково погіршується становище сусідніх зубів, якість змикання і здоров'я всієї щелепи. Як наслідок, нерівномірно стирається емаль, навантажуються коріння зубів, розвивається карієс і пародонтит, надмірне напруження м'язів, що стабілізують нижню щелепу.

   

  Криві зуби у дітей при лікуванні неефективними методиками або відсутності терапії призводять до асиметрії обличчя, порушення постави, головних болів.

   

  Що ж робити, якщо у дитини криво росте зуб? Звичайно ж, проводити грамотну корекцію прикусу.

  Чому з'являються криві зуби у дітей

  Криві зуби у дітей - не рідкість, така патологія в тій чи іншій мірі зустрічаються у більшості маленьких пацієнтів. Ключовим моментом є ступінь деформації і ті зусилля, які роблять батьки для виправлення ситуації, що склалася.

  • Причиною того, що криво росте зуб у дитини, може бути спадкова схильність або вплив несприятливих факторів.

  .

  Часті застуди, хронічна закладеність носа і, як наслідок, ротове дихання і сон з відкритим ротом виключають тривалий контакт верхнього і нижнього зубного рядів. Зуби втрачають необхідний контакт і змінюють напрямок свого зростання.

   

  Крім того, криві зуби у дітей виникають після тривалого застосування пустушок, смоктання пальця, іграшок уві сні, при захопленні жуванням твердих предметів або навпаки повною відсутністю твердої їжі в раціоні.

   

  Якщо зуб росте криво, його деформація згодом посилюється і все більше впливає на стан сусідніх зубів.

  Чим небезпечний неправильне зростання зубів у дитини

  Криві зуби у дітей, лікування яких було неповним або несвоєчасним, впливають на розвиток щелепи і обличчя в цілому.

   

  За умови, що тільки один зуб росте криво, зазвичай міняється положення прилеглих до нього з боків зубів і зуба, з яким він контактує при змиканні щелеп.

   

  Якщо спостерігається деформація частини зубного ряду, відбувається зміна положення всієї щелепи в спокої і при рухах. Чим раніше це з'явилося і чим більше виражена деформація, тим більшою згодом буде асиметрія обличчя.

   

  Якщо неправильно росте зуб у дитини, варто очікувати:

  • Ранньої появи карієсу і пародонтиту, так як захисні властивості ротової порожнини в повній мірі реалізуються лише при нормальному положенні всіх її компонентів.
  • Крім того, при хронічному дисбалансі м'язів, що стабілізують зміщену щелепу, можуть розвиватися стійкі головні болі, болі в області шиї і спини.
  • Існують дані про прямий взаємозв'язок порушення прикусу і формування сколіозу, кіфозу і деформації стоп.

  Криві зуби у дітей: коли починати лікування

  • Криві зуби у дітей - не тільки косметична, але й суттєва медична проблема, тому корекцію прикусу необхідно починати якомога раніше.

  .

  В середньому лікування буде максимально ефективним при старті лікувальної дії вже в 5-6 років, так як в цьому періоді кістки і м'які тканини щелеп мають максимальну пластичність.

   

  Також важливим аспектом є і те, що в молодшому шкільному віці носіння знімних і незнімних ортодонтичних пристроїв викликає менше сорому і дискомфорту ніж, наприклад, в підлітковому віці.

   

  Незважаючи на важливість раннього початку корекції, виправлення кривих зубів у дітей буде корисним в будь-якому віці.

   

  Досить велику групу пацієнтів стоматолога-ортодонта представляють підлітки, для яких стає особливо важлива красива зовнішність і посмішка. Якщо якийсь зуб у такої дитини зростає криво, підліток може сам настояти на поході до стоматолога.

   

  За умови інтенсивного лікування і помірної деформації зубів формування ідеальної посмішки абсолютно досяжною навіть у дорослих пацієнтів.

  Методи виправлення кривих зубів у дітей

  Виправлення кривих зубів у дітей може проводитися за допомогою декількох методик.

   

  Заходом, що має найбільший потенціал в корекції прикусу, є використання брекет-систем.

   

  Ці відносно непомітні зволікання щільно прикріплюються до емалі та надають спрямований тиск на структури зубного ряду протягом 8-12 місяців. Таке лікування показано, якщо неправильно росте зуб у дитини старше 12 років.

   

  При наявності кривих зубів у дітей проводиться фото до і після лікування для об'єктивної оцінки змін, і при використанні брекетів спостерігаються просто чудові результати.

   

  Але як виправити криві зуби у дітей молодшого віку?

   

  Для малюків вигадано ряд знімних пристроїв, які зазвичай одягаються на ніч.

   

  До таких апаратів відносяться:

  • капи
  • трейнери
  • спеціальні пластини

   

  З їх допомогою досягається м'яке виправлення кривих зубів у дітей, яке після досягнення 12 років може доповнюватися застосуванням брекетів.

  Scroll To Top