Skip to content

м. Київ, Русанівський бульвар, 9

  м. Київ, Русанівський бульвар, 9

   krivoy

   .

   Здоров'я ротової порожнини залежить не тільки від наявності або відсутності карієсу, але і від положення зубів і правильного їх контакту.

    

   Часто застосування пустушок, шкідливі звички і наявність хронічних хвороб носа і горла створюють передумови для погіршення росту зубів і їх деформації.

    

   Якщо у дитини зуб росте криво, обов'язково погіршується становище сусідніх зубів, якість змикання і здоров'я всієї щелепи. Як наслідок, нерівномірно стирається емаль, навантажуються коріння зубів, розвивається карієс і пародонтит, надмірне напруження м'язів, що стабілізують нижню щелепу.

    

   Криві зуби у дітей при лікуванні неефективними методиками або відсутності терапії призводять до асиметрії обличчя, порушення постави, головних болів.

    

   Що ж робити, якщо у дитини криво росте зуб? Звичайно ж, проводити грамотну корекцію прикусу.

   Чому з'являються криві зуби у дітей

   Криві зуби у дітей - не рідкість, така патологія в тій чи іншій мірі зустрічаються у більшості маленьких пацієнтів. Ключовим моментом є ступінь деформації і ті зусилля, які роблять батьки для виправлення ситуації, що склалася.

   • Причиною того, що криво росте зуб у дитини, може бути спадкова схильність або вплив несприятливих факторів.

   .

   Часті застуди, хронічна закладеність носа і, як наслідок, ротове дихання і сон з відкритим ротом виключають тривалий контакт верхнього і нижнього зубного рядів. Зуби втрачають необхідний контакт і змінюють напрямок свого зростання.

    

   Крім того, криві зуби у дітей виникають після тривалого застосування пустушок, смоктання пальця, іграшок уві сні, при захопленні жуванням твердих предметів або навпаки повною відсутністю твердої їжі в раціоні.

    

   Якщо зуб росте криво, його деформація згодом посилюється і все більше впливає на стан сусідніх зубів.

   Чим небезпечний неправильне зростання зубів у дитини

   Криві зуби у дітей, лікування яких було неповним або несвоєчасним, впливають на розвиток щелепи і обличчя в цілому.

    

   За умови, що тільки один зуб росте криво, зазвичай міняється положення прилеглих до нього з боків зубів і зуба, з яким він контактує при змиканні щелеп.

    

   Якщо спостерігається деформація частини зубного ряду, відбувається зміна положення всієї щелепи в спокої і при рухах. Чим раніше це з'явилося і чим більше виражена деформація, тим більшою згодом буде асиметрія обличчя.

    

   Якщо неправильно росте зуб у дитини, варто очікувати:

   • Ранньої появи карієсу і пародонтиту, так як захисні властивості ротової порожнини в повній мірі реалізуються лише при нормальному положенні всіх її компонентів.
   • Крім того, при хронічному дисбалансі м'язів, що стабілізують зміщену щелепу, можуть розвиватися стійкі головні болі, болі в області шиї і спини.
   • Існують дані про прямий взаємозв'язок порушення прикусу і формування сколіозу, кіфозу і деформації стоп.

   Криві зуби у дітей: коли починати лікування

   • Криві зуби у дітей - не тільки косметична, але й суттєва медична проблема, тому корекцію прикусу необхідно починати якомога раніше.

   .

   В середньому лікування буде максимально ефективним при старті лікувальної дії вже в 5-6 років, так як в цьому періоді кістки і м'які тканини щелеп мають максимальну пластичність.

    

   Також важливим аспектом є і те, що в молодшому шкільному віці носіння знімних і незнімних ортодонтичних пристроїв викликає менше сорому і дискомфорту ніж, наприклад, в підлітковому віці.

    

   Незважаючи на важливість раннього початку корекції, виправлення кривих зубів у дітей буде корисним в будь-якому віці.

    

   Досить велику групу пацієнтів стоматолога-ортодонта представляють підлітки, для яких стає особливо важлива красива зовнішність і посмішка. Якщо якийсь зуб у такої дитини зростає криво, підліток може сам настояти на поході до стоматолога.

    

   За умови інтенсивного лікування і помірної деформації зубів формування ідеальної посмішки абсолютно досяжною навіть у дорослих пацієнтів.

   Методи виправлення кривих зубів у дітей

   Виправлення кривих зубів у дітей може проводитися за допомогою декількох методик.

    

   Заходом, що має найбільший потенціал в корекції прикусу, є використання брекет-систем.

    

   Ці відносно непомітні зволікання щільно прикріплюються до емалі та надають спрямований тиск на структури зубного ряду протягом 8-12 місяців. Таке лікування показано, якщо неправильно росте зуб у дитини старше 12 років.

    

   При наявності кривих зубів у дітей проводиться фото до і після лікування для об'єктивної оцінки змін, і при використанні брекетів спостерігаються просто чудові результати.

    

   Але як виправити криві зуби у дітей молодшого віку?

    

   Для малюків вигадано ряд знімних пристроїв, які зазвичай одягаються на ніч.

    

   До таких апаратів відносяться:

   • капи
   • трейнери
   • спеціальні пластини

    

   З їх допомогою досягається м'яке виправлення кривих зубів у дітей, яке після досягнення 12 років може доповнюватися застосуванням брекетів.

   Scroll To Top