Skip to content

м. Київ, Русанівський бульвар, 9

  м. Київ, Русанівський бульвар, 9

   sinus-lifting

   Що таке синус-ліфтинг?

   Синус-ліфтинг широко використовується в стоматології, коли мова доходить до імплантації зубів. Незважаючи на це, багато пацієнтів не знають, що таке синус-ліфтинг, як проводиться процедура і для чого вона потрібна.

   • Синус-ліфтинг - це стоматологічна операція по нарощуванню кісткової тканини, необхідної для установки імплантів.

   Іншими словами, синус-ліфтинг, або кісткова пластика, проводиться з метою створення міцного фундаменту для установки імпланта. Зазвичай застосовується ця методика при втраті 2 і більше зубів, але бувають і виключення. Проводиться хірургічне втручання на верхній щелепі відкритим або закритим способом.

   Синус-ліфтинг використовується при наявності певних показань. Перед операцією лікар проводить обстеження, щоб зрозуміти чи немає протипоказань, а також підібрати найбільш оптимальну техніку проведення хірургічного втручання.

   Роль синус-ліфтингу в стоматології

   Застосовується синус-ліфтинг в стоматології більше 30 років. І хоча процедура має протипоказання, вона користується великим попитом. Після того, як почали застосовувати синус-ліфтинг, стоматологія відкрила нові можливості для імплантації.

    

   Раніше атрофована або тонка кістка були протипоказанням для імплантації, так як установка імплантів була просто неможливою. Зараз же коло пацієнтів, у яких є можливість відновити зубний ряд після втрати зубів, став значно ширше.

   Синус-ліфтинг: показання до проведення

   Основним показанням для проведення операції є тонка кістка верхньої щелепи. Якщо товщина кістки менше 10 мм, установка імплантів стає неможливою, оскільки закріпити їх просто не вдасться.

    

   Якщо лікар пропонує провести синус-ліфтинг, показання можуть бути наступними:

   • виснажена і атрофована кісткова тканина через тривалу відсутність бічного зуба (декількох зубів);
   • індивідуальні анатомічні особливості верхньої щелепи (вроджене близьке розташування гайморової пазухи і ін.).

    

   Якщо запланований синус-ліфтинг, показання для його проведення визначає лікар після отримання результатів обстеження (рентгенівських знімків і ін.). Остаточне рішення зазвичай приймає пацієнт в залежності від бажаного результату.

   Противопоказания к синус-лифтингу

   І хоча операція відноситься до безпечних процедур, все ж синус-ліфтинг, протипоказання має.

    

   Стоматологічну операцію не проводять при наявності наступних проблем зі здоров'ям:

   • онкологічні захворювання
   • СНІД
   • алкогольна або наркотична залежність
   • порушення згортання крові
   • низька регенерація кісток
   • хвороби імунітету різного походження
   • хронічні патології серцево-судинної системи
   • надмірна крихкість кісткової тканини.

    

   Має синус-ліфтинг протипоказання, безпосередньо пов'язаних з місцем проведення хірургічного втручання:

   • синусит, гайморит
   • проведені оперативні втручання на гайморових пазухах
   • поліпи на слизовій оболонці
   • аномальне розташування гайморових порожнин

    

   Перед проведенням хірургічного втручання пацієнтові обов'язково проводиться клінічне обстеження, щоб виявити протипоказання або підтвердити їх відсутність. У кожному випадку лікар індивідуально оцінює ризики при наявності заборон.

    

   Гайморит

   Техніка виконання операції синус-ліфтингу

   Операція синус-ліфтинг проводиться двома способами - відкритим і закритим. Кожна техніка має свої особливості. Якщо запланований синус-ліфтинг, техніка підбирається лікарем в індивідуальному порядку в залежності від ступеня атрофії кістки, анатомічних особливостей та інших факторів. Хоча закритий метод частіше призначається через менший травматизму і більш швидкій реабілітації.

   Незалежно від того, як буде проводитися синус-ліфтинг, операція виконується під місцевою анестезією, тому пацієнт не відчуває болю або дискомфорту. Перед хірургічним втручанням проводиться клінічне обстеження для оцінки загального стану здоров'я, а також визначення розташування гайморових пазух. Пошкодження оболонки гайморових порожнин під час операції неприпустимо.

   Закритий синус-ліфтинг

   Якщо рекомендований синус-ліфтинг, закритий метод частіше використовується через менший травматизму. Хоча важливо знати, що застосовується він тільки у випадках, коли потрібно нарощування кістки на товщину не більше 4 мм, при цьому висота альвеолярного відростка повинна бути не менше 5-6 мм.

   Закритий синус-ліфтинг складається з наступних етапів:

   1. На ділянці, де в майбутньому буде встановлюватися імплант, лікар робить невеликий надріз на яснах, а потім спеціальним свердлом - отвір в кістковій тканині.
   2. Через отвір лікар заводить зонд і піднімає оболонку гайморової пазухи.
   3. Після порожнина, яка утворилася заповнюється спеціальним кістковим гранулятом.
   4. Слизова тканина вшивається.

   Закритий синус-ліфтинг дозволяє відразу виробляти установку імпланта. В такому випадку штифт імплантується до накладання швів. Допускається також установка імплантів через час. Оптимальний варіант підбирає доктор в індивідуальному порядку.

   Відкритий синус-ліфтинг

   Якщо планується синус-ліфтинг, відкритий метод використовується у випадках, коли потрібно значне збільшення кісткової тканини, наприклад, потрібна установка 2 або більше імплантів. Відкритий синус-ліфтинг відрізняється складністю маніпуляції. Реабілітаційний період більш тривалий, ніж при закритому методі.

   Проводиться відкритий синус-ліфтинг в наступній послідовності:

   1. Робиться надріз в слизовій, а потім - бормашиною розпили в кістковій тканині, щоб забезпечити доступ до внутрішньої порожнини.
   2. Після акуратно піднімається оболонка гайморової пазухи і встановлюється трансплантат. Це може бути штучний матеріал, кістка пацієнта або великої рогатої худоби.
   3. Далі встановлюється назад кістка і ставиться захисна мембрана, яка попередить випадкове інфікування розкритого ділянки.
   4. На останньому етапі на місце повертається слизова, накладаються шви. У більшості випадків застосовуються саморассасивающіеся нитки, тому зняття швів не потрібно.

   Імплантацію проводять через 4-6 місяців в залежності від віку та індивідуальних особливостей організму пацієнтів.

   Синус-ліфтинг

   Синус-ліфтинг: відгуки і ціна операції в Києві

   Якщо ви сумніваєтеся, чи варто погоджуватися на синус-ліфтинг, відгуки про процедуру допоможуть прийняти вірне рішення. Ускладнення виникають вкрай рідко, тому думки пацієнтів в основному позитивні. До того ж можливих наслідків можна уникнути, досить правильно вибрати клініку. Якщо потрібно синус-ліфтинг, відгуки наших пацієнтів все в позитивному ключі. Зазвичай клієнти відзначають безболісність і високу ефективність процедури.

   Якщо цікавить, скільки коштує синус-ліфтинг, важливо знати, що ціна залежить від техніки операції, складності та інших факторів. Ціна на синус-ліфтинг в Києві може сильно відрізнятися в різних клініках.

   Якщо вам показаний синус-ліфтинг, ціна послуги в нашій клініці прийнятна, а досвідчені професіонали застосовують тільки сучасне обладнання, що дозволяє досягати позитивних результатів.

   Scroll To Top